Bezpečný internet

Cílem 4. ročníku projektu Kraje pro bezpečný internet je upozorňovat veřejnost a zejména děti a studenty na skrytá nebezpečí spojená s užíváním počítačů, tabletů a chytrých mobilních telefonů a cestou prevence tato nebezpečí minimalizovat. Soutěž pro děti a mládež probíhá od 15. května do 31. října 2017 a pravidla obou soutěžních kvízů jsou zveřejněna společně se soutěžním kvízem na níže uvedených webových stránkách. V minulých ročnících jsme také ocenili školy s největším počtem úspěšných absolventů soutěžního kvízu hezkou cenou.

Hlavní cílovou skupinou, kterou se projekt i letos snaží oslovit, jsou žáci a studenti základních a středních škol. Žáci a studenti si mohou na webových stránkách www.kpbi.cz prostudovat e-Iearningové kurzy na stále aktuálnější téma bezpečného chování na internetu. Kurzy jsou jako v předchozích letech doplněny soutěžním kvízem o věcné ceny od společnosti Microsoft s.r.o., GORDIC a sdružení CZ.NIC. Stejně jako v loňském roce se mohou žáci a studenti zapojit také do nového a náročnějšího Kvízu PLUS, který je určen zkušenějším a zvídavějším studentům. I zde mohou úspěšní studenti získat hodnotné ceny.