DOPRAVNÍ SITUACE U BUDOVY ZENKLOVA

Vážení rodiče,

přeposílám informaci člena školské a Rodičovské rady ohledně dopravní situace v okolí budovy Zenklova a děkuji mu za spolupráci.

Irena Trojanová

Vážení,

současná situace rekonstrukce Zenklovy ulice vypadá následovně:

1.  3. září bude již dva dny plně fungovat tramvajový provoz po celé trase.

2.  Individuální doprava bude od stejného data obousměrně zprovozněná od mostu přes Rokytku

(ten však bude pro auta stále uzavřen) po křižovatku Stejskalova x U Meteoru s příjezdem ulicí Voctářova. Dále bude v tomto termínu plně otevřena část Zenklovy ulice mezi křižovatkami Krejčího a Bulovka. Plné zprovoznění po Horovo nám. očekáváme 1. října.

3. Pěší - v průběhu září budou ještě probíhat dokončovací práce na zpevněných površích chodníků na mostě, režim jako před prázdninami. Přechody budou na žádost školy řízeny dočasnou světelnou signalizací.

4. Trvalé změny - přesun zastávky Stejskalova (pozor - nový název "Libeňský zámek"!) do křižovatky před sokolovnu. Díky této změně nelze zahnout ze Zenklovy ve směru centrum (resp. Elsnicovo nám., Dr. Holého, Voctářova) přes koleje do ulice Stejskalova. Navíc z ulice Stejskalova nově nelze vjet do Zenklovy díky nainstalované značce B2 (jednosměrka).

5. Rekonstrukce Zenklovy bude stále pokračovat v úseku Horovo nám. - Krejčího. Úplné dokončení se očekává 1. listopadu 2018.

6. Pozitivní změna - byť malá - podařilo se nám zajistit parkovací záliv pro automobily před školou u zámku. Zastavení na nezbytně nutnou dobu umožní několika autům legální vysazení či nabrání žáků. Konejte tak prosím rychle, aby se zde mohli vystřídat všichni potřební.

7. Nová ohrožení (nejen pro děti)

a) Při vjezdu na nový parkovací záliv dbejte prosím na fakt, že vjíždíte na součást chodníku, kde bude v dotčené době proudit mnoho chodců.

b) Poučte prosím děti, že přecházení na nové tramvajové ostrůvky stanice "Libeňský zámek" musí provádět pouze přes značený a světelně řízený přechod, nikoliv nejkratší cestou. Vím, zde budou mít na výběr trasu 2 metry (mimo přechod) nebo 50 metrů (po značeném přechodu). Vznikl bohužel mimořádně nebezpečný úsek, který při "chytání" přijíždějící tramvaje může způsobit střet přecházejících s právě projíždějícím autem. Následky zde i díky dosahovaným rychlostem aut mohou být fatální.

Více informací k nalezení na FB skupině "Rodiče ZŠ B. Hrabala" nebo  "Libeň, náš domov" .

Jakékoliv dotazy či nejasnosti rád zodpovím a objasním na níže uvedeném telefonním čísle.

Dovolte mi jménem školské i rodičovské rady vám i vašim dětem popřát klidný a nerušený školní rok 2018-19.

Michal Švarc (Tel. 775320421)