Dějepisný vánoční stromeček

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY

Vánoční čas se konečně přiblížil! Celý prosinec byl naplněn neuvěřitelným množstvím akcí, koncertů a zážitků. Ulice města se zaplnily světýlky, na každém náměstí svítí překrásný vánoční strom a obchody se začaly plnit zákazníky – Ano, Vánoce jsou tu!

Vánoční atmosféra na nás dýchá odevšud, kam se jen podíváme. Z kuchyně voní vánoční cukroví, v oknech svítí světýlka a my už se těšíme na odpočinek a vánoční pohodu. Vánoční atmosféru se snažili také vytvořit všichni učitelé na naší škole. Pokud se projdete chodbou, uslyšíte z hodin hudební výchovy zpěv vánočních koled a pokud se zastavíte v některé z tříd, naleznete krásně ozdobené vánoční stromečky a vyzdobené třídy.

Jeden z takových stromečků je k vidění i ve třídě VII. A. Na tvorbě stromečku se podíleli všichni žáci sedmých tříd (VII. A, VII. B, VII. C, VII. D). Vytvořili ozdoby na stromeček, které se nesou v duchu probíraného učiva, tedy románského slohu. Ozdobičky nepředstavují nic jiného než nejznámější románské stavby tedy rotundy. Aby byl stromeček veselý a pestrý, zvolili si žáci různé barevné kombinace na své „rotundičky“. Do tvorby vánoční atmosféry se zapojit tedy opravdu každý.

Chtěli bychom Vám všem popřát krásné a pohodové svátky vánoční, které budou plné radosti a smíchu. Především však šťastný Nový rok, který bude jistě naplněn úspěchem, štěstím, pohodou, pevným zdravím a láskou!

Kateřina Lísková (třídní učitelka VII.A a vyučující dějepisu).