Základní škola Bohumila Hrabala

Fotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky Rotatoru
Nový žák
Školní jídelna
Školní družina
Žákovská knížka

Dějepisný vánoční stromeček

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY

Vánoční čas se konečně přiblížil! Celý prosinec byl naplněn neuvěřitelným množstvím akcí, koncertů a zážitků. Ulice města se zaplnily světýlky, na každém náměstí svítí překrásný vánoční strom a obchody se začaly plnit zákazníky – Ano, Vánoce jsou tu!

Vánoční atmosféra na nás dýchá odevšud, kam se jen podíváme. Z kuchyně voní vánoční cukroví, v oknech svítí světýlka a my už se těšíme na odpočinek a vánoční pohodu. Vánoční atmosféru se snažili také vytvořit všichni učitelé na naší škole. Pokud se projdete chodbou, uslyšíte z hodin hudební výchovy zpěv vánočních koled a pokud se zastavíte v některé z tříd, naleznete krásně ozdobené vánoční stromečky a vyzdobené třídy.

Jeden z takových stromečků je k vidění i ve třídě VII. A. Na tvorbě stromečku se podíleli všichni žáci sedmých tříd (VII. A, VII. B, VII. C, VII. D). Vytvořili ozdoby na stromeček, které se nesou v duchu probíraného učiva, tedy románského slohu. Ozdobičky nepředstavují nic jiného než nejznámější románské stavby tedy rotundy. Aby byl stromeček veselý a pestrý, zvolili si žáci různé barevné kombinace na své „rotundičky“. Do tvorby vánoční atmosféry se zapojit tedy opravdu každý.

Chtěli bychom Vám všem popřát krásné a pohodové svátky vánoční, které budou plné radosti a smíchu. Především však šťastný Nový rok, který bude jistě naplněn úspěchem, štěstím, pohodou, pevným zdravím a láskou! 

Kateřina Lísková (třídní učitelka VII.A a vyučující dějepisu).