DEN PRO JINDŘIŠKU

Naše škola je nesmírně pyšná na statečnou holčičku Jindřišku Novákovou, která naši školu navštěvovala v letech 1938 – 1942. Jindřiška v době atentátu na říšského protektora Heydricha odvezla do skrýše kolo atentátníků a tím si nad sebou i celou rodinou vlastně podepsala rozsudek smrti. Jindřiška byla popravena v koncentračním táboře v Mauthausenu 24.10.1942. Žáci v budově Zenklova si její čin, společně se svými učiteli, připomněli v rámci projektu Den pro Jindřišku. O Jindřišce si povídali, uctili její památku u pamětní desky na budově školy, prošli si výzdobu v budově věnovanou Jindřišce a své poznatky zúročili v rámci vyučovacích hodin. Na Jindřišku nezapomeneme.