EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

Ve čtvrtek 24. 9. jsme na druhém stupni oslavili den jazyků. Po společném ranním zahájení se třídy vzájemně navštěvovaly a předváděly si nacvičené výstupy. A skutečně bylo na co se dívat! Pohádka O Červené Karkulce proběhla hned v několika jazycích a úpravách. Nečekané dějové zvraty mnohdy překvapily i zkušené diváky. Starší žáci si nacvičili složitější scénku ve španělštině ze školního prostředí. S němčináři jsme se pro změnu vypravili do historie za Vilémem Tellem. Samozřejmě nechybělo společné zpívání cizojazyčných písní. Díky těmto společným aktivitám a představením jsme si připomněli důležitou roli cizích jazyků v našich životech, objevili v některých třídách herecké talenty a navzájem se obohatili o nové poznatky a dojmy.