Základní škola Bohumila Hrabala

Fotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky Rotatoru
Nový žák
Školní jídelna
Školní družina
Žákovská knížka

LYŽAŘSKÝ KURZ 7.ROČNÍK

LYŽAŘSKÝ KURZ PASTVINY - LYŽAŘSKÉ STŘEDISKO DOLNÍ MORAVA 

V týdnu od 6.1. do 12.1. se třídy 7.C a 7.D zúčastnily lyžařského kurzu v Orlických horách. Ubytování bylo v penzionu ,,Pastviny“ a lyžovalo se ve skiareálu Dolní Morava. Celkem nás bylo 31 žáků a tři učitelé (p. Harásková, p. Nováková, p. Masopust). Penzion se nám líbil a pan správce také. Vyjednal nám tři výlety. První výlet se konal hned v sobotu odpoledne, kdy jsme navštívili pastvinskou přehradu včetně vodní elektrárny. Další výlet nás zavedl do chráněných dílen v Bartošovicích v Orlických horách. Zde jsme si mohli namalovat svůj hrneček z keramiky. Poslední výlet nás čekal v muzeu řemesel, kde jsme po týmech soutěžili. Paní průvodkině nás pochválila za naše vědomosti.

Kvůli nepřízni počasí nás řidič vozil každý den na uměle zasněžované svahy. V závěru týdne nám napadl přírodní sníh. Byli jsme rozděleni do tří družstev podle schopností a techniky každého z nás. Ve čtvrtek se konala soutěž ve slalomu na čas. Soutěžilo se vždy mezi svým družstvem. Každý den po večeři bylo hodnocení celého dne, poté následoval program připravený dětmi z jednotlivých pokojů. Úkolem bylo vymyslet nějakou hru, pro zábavu a potěšení všech.

Celý týden jsme si moc užili, především zásluhou našich učitelů, kteří nás doprovázeli. Měli s námi trpělivost a brali vše s úsměvem. Všichni jsme se ve zdraví a v pohodě vrátili. Klidně bychom si týden na horách ješte prodloužili.

                                                                                              Autor: Anna Poláková, 7. C