LYŽAŘSKÝ KURZ 7.ROČNÍK

LYŽAŘSKÝ KURZ PASTVINY - LYŽAŘSKÉ STŘEDISKO DOLNÍ MORAVA

V týdnu od 6.1. do 12.1. se třídy 7.C a 7.D zúčastnily lyžařského kurzu v Orlických horách. Ubytování bylo v penzionu ,,Pastviny“ a lyžovalo se ve skiareálu Dolní Morava. Celkem nás bylo 31 žáků a tři učitelé (p. Harásková, p. Nováková, p. Masopust). Penzion se nám líbil a pan správce také. Vyjednal nám tři výlety. První výlet se konal hned v sobotu odpoledne, kdy jsme navštívili pastvinskou přehradu včetně vodní elektrárny. Další výlet nás zavedl do chráněných dílen v Bartošovicích v Orlických horách. Zde jsme si mohli namalovat svůj hrneček z keramiky. Poslední výlet nás čekal v muzeu řemesel, kde jsme po týmech soutěžili. Paní průvodkině nás pochválila za naše vědomosti.

Kvůli nepřízni počasí nás řidič vozil každý den na uměle zasněžované svahy. V závěru týdne nám napadl přírodní sníh. Byli jsme rozděleni do tří družstev podle schopností a techniky každého z nás. Ve čtvrtek se konala soutěž ve slalomu na čas. Soutěžilo se vždy mezi svým družstvem. Každý den po večeři bylo hodnocení celého dne, poté následoval program připravený dětmi z jednotlivých pokojů. Úkolem bylo vymyslet nějakou hru, pro zábavu a potěšení všech.

Celý týden jsme si moc užili, především zásluhou našich učitelů, kteří nás doprovázeli. Měli s námi trpělivost a brali vše s úsměvem. Všichni jsme se ve zdraví a v pohodě vrátili. Klidně bychom si týden na horách ješte prodloužili.

Autor: Anna Poláková, 7. C