MUZIKÁL DĚTI RÁJE

150. VÝROČÍ POLOŽENÍ ZÁKLADNÍHO KAMENE NÁRODNÍHO DIVADLA

Základní škola Bohumila Hrabala se zúčastnila projektu vztahujícímu se k 150.výročí položení základního kamene Národního divadla. Hlavním tématem, které žáci zpracovávali bylo: Jaké první představení byste uvedli v Národním divadle po jeho vzniku? Naši žáci pracovali v oborech činohra a muzikál. V rámci činohry zkoušeli hru Kráska a zvíře a pro zpracování muzikálového představení si vybrali Děti ráje. Hlavním cílem bylo zapojit žáky do projektu, upozornit a zvýšit povědomí o slavnostním výročí nejvýznamnějšího divadla v naší zemi. Zábavnou formou vtáhnout žáky do divadelního představení, aby rádi se svými rodiči navštěvovali divadlo.

Závěrečně vystoupení se konalo 7.6.2018 v KD Ládví , kde vystoupili i jiné školy z Prahy 8. Naší školu reprezentovali žáci 7.A,7.C a 7.D. s muzikálem Děti ráje. Celou akci moderoval Jan Čenský.

Na realizaci muzikálu a činohry se podílely paní učitelka Lísková, paní učitelka Harásková a herečka a zpěvačka Genny Ciatti.

Obě představení budou k vidění v koncertním sále ZŠ Bohumila Hrabala dne 26.6.2018 od 16:00.

Tereza Batelková, Marie Friedrichová, 7.B