Návštěva v Českém rozhlase

Příběhy našich sousedů – žákyně ZŠ Bohumila Hrabala v Českém rozhlase

V letošním roce se základní školy na území Prahy 8 zapojují poprvé do projektu organizace Post Bellum, který se jmenuje Příběhy našich sousedů. Projekt je dlouhodobý a spočívá v hledání a zpovídání pamětníků z Prahy 8 a následném převyprávění jejich příběhů nejčastěji formou rozhlasové reportáže.

Čtyři žákyně 6. C ZŠ Bohumila Hrabala dne 25. 5. jako první tým z celé Prahy 8 navštívily Český rozhlas, kde měly možnost svou reportáž v profesionálním studiu dotvořit a připravit k uveřejnění. Tím dokončily první část svého projektu, na kterém už pracují čtvrt roku. Celý projekt ovšem probíhá až do konce října a tým ve složení Adéla Hallsová, Anna Poláková, Broňa Kmeťová a Andrea Vandírek má před sebou ještě přípravu závěrečné prezentace pro diváky z řad veřejnosti i odbornou porotu.