NÁVŠTĚVA NÁRODNÍHO DIVADLA

NÁRODNÍ HOŘÍ!

Národní hoří – takto se jmenovala tvůrčí dílna, kterou jsme navštívili 28. 5. 2018. Po divadle nás provázel velmi milý průvodce Honza. Společně s ním jsme hráli různé hry, díky kterým jsme společně prošli stavbou divadla od sbírky až po jeho vyhoření. Začali jsme tím, že nás rozdělil do různých skupin podle pozdravů, kterými mluvili různé národnosti v Habsburské monarchii. Následovala štafeta, ve které jsme tichou poštou posílali vzkazy vlastenců, které hlídala cenzura. Následovala tleskací hra, díky které jsme vybírali peníze na stavbu Národního divadla. Poté jsme se přesunuli k základním kamenům divadla, u kterých jsme společně s Františkem Palackým popřáli něco pěkného do budoucnosti divadla. Další návštěva byla návštěva překrásného sálu Národního divadla, ve kterém jsme slyšeli zkoušku opery. Velice nás zaujali fresky Mikoláše Alše v místnosti, které se říká foyer. Poslední hra a zajímavé informace se týkali vyhoření divadla. Honza se převlékl za hasiče a vyprávěl nám, jak vlastně Národní divadlo vyhořelo. Tato poslední část v nás zanechala smutek.

Hoppe, Hvorecký, Pejšman, Mornštejn 6.C