Návštěva Národního muzea

Dne 25. března 2019 navštívili žáci 7. A a 7. C výstavu zaměřenou na život v tehdejším Československu v nově zrekonstruované budově Národního muzea v Praze. V rámci lektorovaného programu se žáci měli možnost seznámit s významnými politickými, společenskými i kulturními událostmi tehdejší doby.

Zde si o výstavě můžete přečíst krátký článek od žaček 7. A Zuzany a Michaely Hodových:

„Nově opravené Národní muzeum jsme navštívili s naší třídou minulé pondělí 25.3. Byli jsme na výstavě, která byla k loňskému stoletému výročí založení Československé republiky. Výstava nebyla rozdělena chronologicky, ale podle jednotlivých témat. V první místnosti byly vystavené důležité listiny a písemnosti, např. originál Mnichovské dohody. Dále jsme mohli zhlédnout kupříkladu vývoj českého filmu v krátkém sestřihu nebo školní lavice od nejstarší po nejméně starou. Na lavicích byla dobová vysvědčení a mohli jsme si prohlédnout také matematické plakáty z 1. poloviny 20. století.“