PROCHÁZKA VI.A - KOBYLISY A ĎÁBLICE

6.A – 30. dubna 2018 - Kobyliská střelnice + Ďáblický háj

V pondělí 30. dubna 2018 jsme se s žáky 6.A  vydali na pietní místo Kobyliské střelnice, kde jsme se seznámili s její historií a dozvěděli se také něco málo o některých popravených, jejichž jména jsme si mohli přečíst na vystavených deskách.

Při procházce Ďáblickým hájem jsme si stihli zahrát i několik her a mohli pozorovat čarodějnická stanoviště s různými úkoly, která pro rodiny s dětmi připravila Městská část Prahy 8.

Na závěr jsme se zastavili u Ďáblické hvězdárny a stejně jako kdysi Karel Hynek Mácha zkoušeli v dáli zahlédnout vrcholek hory Říp. Počasí vyšlo krásné, snad jen trochu větrné.