První korábská BURZA

DĚTSKÁ BURZA

V pondělí 3. 12. se sál naší školy Na Korábě proměnil na netradiční předvánoční tržiště. Konala se zde první korábská dětská burza, na níž si děti mohly nakoupit, prodat či vyměnit nejrůznější věci či vánoční dárky. Učily se tak základům obchodování, a ti, kdo nakupovali si zase pořídili levné a netradiční vánoční dárky či drobnosti pro radost. Burza měla i jiný účel, výtěžek byl totiž věnován na opravu varhan v kostele sv. Vojtěcha. Celkem se na naší burze vybralo 1124 Kč, když se k tomu se přidá výtěžek z veřejné sbírky během akce Vánoční koncert naší školy, tak snad budeme mít možnost brzy uslyšet hrát tento krásný historický nástroj v novém hávu. Burzu určitě zopakujeme příští rok, děti se už teď moc těší.

Dominika Peterová
za ZŠ Bohumila Hrabala