ŘEMESLA ŽIVĚ

NÁVŠTĚVA NOVOMĚSTSKÉ RADNICE ŽÁKY VI.A

Ve čtvrtek 22. února 2018 jsme se naší třídou 6.A zúčastnili výstavy řemeslných workshopů pod názvem „ŘEMESLA ŽIVĚ“ v Novoměstské radnici na Karlově náměstí.

Na výstavě jsme si vyzkoušeli spoustu zajímavých řemesel jako např.: řezbář, kameník, elektrikář, kovář a mnoho dalších. Dozvěděli jsme se také spousty informací o puškařství, štukatérství, chemických pokusech, sklenářství, kožedělné výrobě i dalších řemeslech.

Sami jsme si mohli vyrobit např. : dřevěnou mističku, origami, koženou klíčenku, skleněnou kytičku, marcipánovou růži, velikonoční pomlázku a a další.

Kdo chtěl, mohl si nechat profesionálně ztvárnit svůj portrét na fotografii nebo se nechat učesat od kadeřnic.

Tato akce byla pro nás zábavná, zajímavá a je jen škoda, že jsme nemohli zůstat trochu déle.

Žáci VI.A