Základní škola Bohumila Hrabala

Fotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky Rotatoru
Nový žák
Školní jídelna
Školní družina
Žákovská knížka

Vánoční koncerty v kostele Sv. Vojtěcha

VÁNOČNÍ KONCERT ŠKOLY V KOSTELE SV. VOJTĚCHA V LIBNI

V neděli 3. prosince 2017 jsme zažehli první svíčku na adventním věnci a otevřeli tak vánoční čas. Celý prosinec je naplněn množstvím mší a koncertů, které nás pomalu dovedou až k významnému křesťanskému svátku – Štědrému dni. Jeden takový koncert si uspořádala také Základní škola Bohumila Hrabala.

Od září letošního školního roku se začali žáci v naší škole scházet v nepovinném předmětu nesoucí název SBORCHESTR. Tento předmět není jak název napovídá ani sborem ani orchestrem. Někteří žáci zde hrají na hudební nástroje a někteří jen zpívají. Právě oni se stali hlavními účinkujícími na vánočním koncertu v kostele sv. Vojtěcha. Svým spolužákům zazpívali a zahráli skladby spojené s vánočním časem. Všichni žáci základní školy se mohli zaposlouchat do skladeb s vánoční tématikou nebo do spirituálů.

Náš malý SBORCHESTR a žáci, kteří se toužili přidat k malým zpěvákům, však nebyl sám, kdo vytvořil příjemnou vánoční atmosféru. Jako host zde vystoupit jihoafrický dívčí sbor Paarl Choir, který patří mezi ty profesionální a celý koncert doplnil nádherným zpěvem.

Obrovská pochvala patří našim žákům, kteří se nezalekli tak velké konkurence a předvedli překrásný výkon pod vedením sbormistryně Mgr. Kateřiny Tůmové.

Kateřina Lísková (třídní učitelka VII.A a vyučující dějepisu).

odkazy:

Videa:
https://youtu.be/JD6atwz5XE8
 
https://youtu.be/iYa3ZLXOlEw
 
https://youtu.be/ghwwDqX6mDc
 
https://youtu.be/oJR036vF8eI
 
https://youtu.be/CrkvpMXl1NA
 
https://youtu.be/jGvkew8v6P8
 
https://youtu.be/T7JZnJInQuU
 
finále:
https://youtu.be/Q1JwZTFjiqQ