5. kolo plavecko-běžeckého poháru

Ve středu 27. 3. 2024 se naši žáci zúčastnili již 5. kola plavecko-běžeckého poháru v tomto školním roce 23/24. Plavecká část proběhla v ranních hodinách v plaveckém aquacentru Šutka a bežecká část poté v parku Čimický háj blízko plaveckého areálu. Všechny kategorie plavaly 50 m a běžely od 0,5-1 km (1 nebo 2 okruhy) dle třídy. Soutěžilo se hned v 6 kategoriích a to dívky/chlapci (4.-5. třída), dívky/chlapci (6.-7. třída) a dívky/chlapci (8.-9. třída). Své zastoupení jsme měli až na jednu kategorii všude. Výborně si vedli všichni naši žáci, kteří se ve velké konkurenci všech ZŠ vůbec neztratili. Veliký úspěch jsme zaznamenali v chlapecké kategorii (6.-7. třída) kde se podařilo Jáchymovi Hliňákovi ze 7. C vybojovat krásné 2. místo ve své kategorii! Výborně si vedly i dívky, které skoro všechny skončily do skvělého 10. místa! Všem patří za skvělou reprezentaci školy velká pochvala a už teď se těšíme na další kolo plavecko-běžeckého poháru!
T. Oplištilová