Exotická ochutnávka

PODPORA ZDRAVÉ VÝŽIVY

Během února měli žáci na naší škole možnost ochutnat exotické ovoce v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“. Děti se tak mohly seznámit s méně obvyklými plody z celého světa. Ochutnávka zahrnovala i sušené ovoce nebo tradiční ovoce a zeleninu v prémiové kvalitě. Každý kus ovoce měl vlastní letáček se zajímavostmi, díky kterým se děti mohly dozvědět, jakým způsobem se například ovoce porcuje, kde se vyskytuje a do jakých pokrmů se přidává. Během předmětu Výchova ke zdraví byli žáci z 6.A rozděleni do skupin, kde každá skupina měla za úkol naporcovat a prostudovat jeden druh ovoce, který následně prezentovali a navzájem ochutnávali.