Lovci mamutů

LOVCI MAMUTŮ I JINAK

Není mamut jako mamut. Ten náš neměl čtyři metry, ale jen dva, a na rozdíl od pravěkých lovců, jej měli ti naši lovci pěkně chyceného v jámě. Stačilo ho jen ulovit. Jako symbolickou zbraň používali žáci 6. A a 6. C, míčky se suchým zipem, které házeli přímo na srdce v podobě terče. Mezi žáky byla uspořádána soutěž o to, kdo si nahází více bodů a ukáže tak svou zručnost a šikovnost. Každý z nich se mohl přesvědčit o tom, zda by dokázal mamuta ulovit.

Této hodině předcházela příprava strategie v jazyce PRAČLOVĚKA (gesta a posunky) a kresba jeskynních maleb podobných těch, které jsou k vidění ve slavné Altamiře.

Kateřina Lísková (třídní učitelka VII.A a vyučující dějepisu).