Fotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky Rotatoru

MAUTHAUSEN

Dne 20.října se zúčastnila skupina žáků 9.ročníku naší školy exkurze do Mauthausenu. Tuto akci už tradičně organizuje MČ Praha 8 při příležitosti připomenutí obětí spjatých s atentátem na zastupujícího říšského protektora Reinharda Hendricha. Dne 24.října 1942 bylo v areálukoncentračního tábora Mauthausen zabito 294 Čechoslováků. Mezi oběťmi byla i bývalá žákyně naší školy Jindřiška Nováková. Žáci se seznámili s celou historií této tragické události a prošli si památná místa celého areálu.Je velmi dobré, že se takovéto akce pořádají, neboť autenticita daného místa vede děti k vážnému zamyšlení nad historií svého národa i historií celého lidstva.  Děkujeme MČ Praha 8 za organizaci této akce.