Základní škola Bohumila Hrabala

Fotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky Rotatoru
Nový žák
Školní jídelna
Školní družina
Žákovská knížka

Mladí HUMAN-isté

MEZINÁRODNÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

Deváté třídy se od začátku roku 2022 intenzivně věnovaly památce a odkazu Arnošta Lustiga, jehož osobnost je s naší školou nedílně spjata. Zároveň se někteří žáci devátých tříd účastnili mezinárodní literární soutěže Mladí HUMAN-isté, kterou pořádá Nadační fond Arnošta Lustiga. Děkujeme nadaci za tuto možnost a přikládáme tiskovou zprávu o soutěži.

Soutěžilo celkem 83 studentů z vybraných českých a německých škol ve třech kategoriích. Úkolem bylo nechat se inspirovat tvorbou A. Lustiga a napsat úvahu, báseň či povídku na téma „Kamarádství“. Žáci po odeslání svých prací absolvovali online workshop s ostatními účastníky z jiných škol, na kterém se seznámili. Dne 15. května byly zveřejněny výsledky soutěže. Měli jsme obrovskou radost, že žáci z naší školy obsadili tato místa: v kategorii úvaha získala 1. místo Eliška Jirásková a 3. místo Linda Bartošová, v kategorii báseň jsme obsadili všechna tři místa - 1. Karolína Štěpánová, 2. Jáchym Štefulík, 3. Viktorie Trávníčková a v kategorii povídka obsadila 1. místo Sofiia Dabizha, která u nás studuje pouze 2 roky a český jazyk při nástupu na naší školu neznala. Ostatní místa obsadily děti z jiných škol.

Všem žákům velmi gratulujeme! A zároveň děkujeme všem zúčastněným za to, že se do projektu zapojili.
Stejně tak patří poděkování vyučujícím českého jazyka za vedení přihlášených žáků.
Vítězné texty si můžete přečíst po kliknutí ZDE.

Nadace všechny tyto texty představí na slavnostním vyhlášení jako "Zlaté pásmo", které zveřejní také na webových stránkách. Humanismus a touha po demokracii se šíří celou soutěží. Prolínala se skvělou spoluprací, entuziasmem studentů, ale podle informací jedna porotkyně hodnotila soutěžní texty na Ukrajině a zasílala výsledky z bunkru (mohla samozřejmě svou účast odříct, ale nechtěla, protože soutěž, která předává hodnoty, kterými Arnošt Lustig žil, je dle jejího názoru velmi důležitá).