Muzeum hl.m.Prahy (III.A, III.D)

Dne 17. 2. 2017 třídy III.A, III.D navštívily v rámci předmětů český jazyk a prvouka Muzeum hl.m. Prahy. Nejvíce se děti těšily na výstavu Ať žije Hurvínek! konanou k 90.výročí této loutky. Tady se seznámily nejen s Hurvínkem, ale i s dalšími členy jeho legendární rodinky. Výstava byla interaktivní, děti si mohly například vyzkoušet, jak by jim slušelo oblečení Máničky nebo si zahrát s loutkami divadélko. Další zastávkou byla výstava Pražské biografy. Děti náhledly do časů prarodičů a mohly si  zkusit sezení v dřevěných lavicích kina, viděly staré plakáty, fotografie herců, promítací přístroje aj. Nakonec jsme si prohlédli stálé muzejní expozice. Zde asi nejvíce zaujal světově unikátní Langweilův model Prahy, ale i další vystavené předměty. Více postřehů najdete ve fotogalerii.