Fotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky Rotatoru

Návštěva Lán

Dne 24. května 2019 navštívili společně žáci a žákyně 7.A, 7.B a 7.C středočeské Lány. Nejprve se šli podívat na místo posledního odpočinku prvního československého prezidenta T. G. Masaryka a jeho rodiny. Dále následovala přírodopisná vložka v podobě návštěvy farmového chovu Lamy Guanaco. Po procházce se děti vydaly do Muzea T. G. Masaryka. Během prohlídky muzea se žáci seznámili s osobností prvního československého prezidenta T. G. Masaryka, s jeho rodinou a nejrůznějšími osobními předměty jejich rodiny. Expozice dále pokračovala společenským zázemím první republiky a seznámila žáky s událostmi Hilsneriády nebo s dobou sporu o rukopisy. Další část výstavy byla věnována období první světové války, prezidentskému období T. G. Masaryka a celkovému kontextu první republiky. Důležitou součástí instalace byl pohled na osobnosti první republiky pojatý z hlediska ženského a mužského světa. K vidění byly také historické předměty, šaty, posmrtná maska T. G. Masaryka nebo jeho jezdecký oblek.