Fotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky Rotatoru

Výlet do Ratibořic

Dne 6. června 2019 navštívili společně žáci a žákyně 7.A, 7.B a 7.C rodiště známé české spisovatelky Boženy Němcové Ratibořice. Nejprve absolvovali netradiční prohlídku zámku, kde se seznámili s vévodkyní Kateřinou Zaháňskou nebo s její schovankou kněžnou Hortenzií v dobových kostýmech, a dozvěděli se něco o životě v tehdejší době. Další zastávkou byl mlýn, kde děti přivítal dobově oblečený pan mlynář. Po prohlídce mlýna následovala procházka malebným Babiččiným údolím k Viktorčinu splavu. Následovala návštěva hlavního dějiště knihy z období českého romantismu, Babička, Starého bělidla. Zde se děti přímo setkaly s legendární postavou Babičky a mohly se seznámit s vesnickým způsobem života a lidovými zvyky, případně také ochutnat domácí chléb.