Nová počítačová učebna v budově Zenklova

Žáci naší školy dostali díky Úřadu městské části Praha 8 pod vánoční stromeček velký dárek. Novou počítačovou učebnu. Učitelé a IT správci se v přípravné fázi pravidelně scházeli, aby naplánovali funkční instalaci, která by co nejlépe sloužila ke kvalitní výuce.

V nové PC učebně jsou nově využívány pro všechny žáky cloudové nástroje a služby ze sady Google Apps.

Každý žák má tedy k dispozici přístup ke svému školnímu emailu, internetovému úložišti vytvořených dokumentů (přístupných i z domova) a možnost využívat základní kancelářské aplikace, a to z jakéhokoliv zařízení.

Na počítačích je nový operační systém Windows 10 s řadou nainstalovaných programů výukových, kancelářských i kreativních.

Na novém serveru jsou síťové disky s různými oprávněními, sloužící pro aktuální potřeby výuky.

Nová učebna od svého otevření přispívá k naplňování školního vzdělávacího programu Škola jazyků a informačních technologií. Ještě jednou děkujeme Úřadu MČ Praha 8!