Základní škola Bohumila Hrabala

Fotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky Rotatoru
Nový žák
Školní jídelna
Školní družina
Žákovská knížka

Projekt Garden Food

Sázíme & pěstujeme & sklízíme & vaříme

Všichni zahradníci zeměpisného kroužku se stali součástí neziskového projektu Garden Food, jehož hlavním garantem a organizátorem byla společnost Wine Food - ta naší škole pomohla založit školní záhonky pro pěstování bylinek a zeleniny (a tím naplnit ideu proměny prostředí okolo altánu v atriu uprostřed školy). Projekt přispěl nejen k rozvoji environmentálního vzdělávání, ale zejména k zodpovědné spotřebě potravin a také výchově k udržitelnému rozvoji. Osobnostním přínosem šesťáků je manuální tvoření, díky kterému měli možnost vypěstovat si vlastní zeleninu a bylinky a s jejich použitím si pak vlastnoručně uvařit tradiční italské jídlo.

Video ze sázení je dostupné pod tímto ODKAZEMfotogalerii z průběhu projektu zobrazíte kliknutím na tuto fotografii:

Hlavní cíle a mechanika celého projektu jsou uvedeny v následujícím schématu:

Vypěstované bylinky a zeleninu (bazalku, oregano, rukolu, saláty) jsme sklidili v pondělí 17. června a společně odvezli do Wine Food Market, kde pro nás byl připraven workshop pod vedením italského kuchaře. S jeho pomocí jsme si uvařili tradiční italské jídlo - těstoviny s bazalkovým pestem = MŇAM!

Projekt je koncipován jako dlouhodobý a my se těšíme na další spolupráci, abychom mohli postupně kultivovat další prostory školního atria a případně rozšířit záhony...

GRAZIE !!!