Fotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky Rotatoru

Projektový den Vyšehrad

PROJEKTOVÝ DEN 7. TŘÍD
Žáci 7. tříd v pondělí 27. září 2021 se vydali podle pracovního listu poznávat historii a památky Vyšehradu - bývalého středověkého hradu a novověké pevnosti. Prošli jsme Táborskou branou okolo místa, kde stála brána Špička (její repliku můžeme dnes spatřit na Petříně), dále Leopoldovou branou k románské rotundě sv. Martina. Poté jsme se vydali k Vyšehradské vyhlídce, kde měl skočit bájný Horymír se Šemíkem. Hlavním bodem však bylo náměstí před Bazilikou sv. Petra a Pavla - štíhlá neogotická stavba s "přírodním" srdcem uvnitř, neboť její interiéry jsou vyzdobeny secesně, což je unikátní. Nezapomněli jsme také na Vyšehradský hřbitov se Slavínem, kde jsou pohřbeny významné české osobnosti. Žáci během projektového dne pracovali s pracovními listy zaměřenými na dějepis, literaturu i s orientací na mapě, čímž propojili i zeměpis a informační technologie, neboť jsme si ukazovali i význam GPS.