PRVNÍ REPUBLIKA

Oslavy stoleté existence Československé republiky

Letošní velké výročí republiky si připomenula od 31. 10. - 2. 11. 2018 také naše škola. Tato oslava proběhla poněkud netradičně. V rámci hodin dějepisu se žáci vžili do situace jako před sto lety. Někteří si dokonce zkusili tuto dobu na vlastní kůži a převlékli se do dobových kostýmů, nebo jim alespoň trochu podobných. Při tom se dozvěděli, jak probíhal stoletý vývoj naší země, připomenuli si nejvýznamnější události, dozvěděli se, jak se žilo obyčejným lidem, a poslechli si dobovou hudbu a prohlédli obrazy umělců tzv. první republiky.