Základní škola Bohumila Hrabala

Fotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky Rotatoru
Nový žák
Školní jídelna
Školní družina
Žákovská knížka

STROM MIGRACE ANEB SITUACE V EVROPĚ OČIMA OSMÁKŮ

"Toto projektové vyučování zeměpisu bylo zajímavé jak pro žáky, tak určitě i pro samotného učitele. Vzájemně jsme zjišťovali, jaký má kdo na migraci názor a proč. Dále jsme se učili vlastní myšlenky podložit argumenty. Prezentace projektu proběhla v angličtině, což bylo příjemné oživení. Ve výsledku nám to přineslo jiný pohled na svět, ve kterém žijeme. Zjistili jsme, že ne všichni lidé migrují pod tlakem politické či ekonomické situace - existuje mnoho dalších důvodů a způsobů migrace. Projekt se mi líbil a práci ve skupině jsem si užila."

Zuzana Hrušková, 8.A

"Tento projekt nás měl informovat o aktuální situaci kolem uprchlické krize v Evropě. Úkolem bylo zpracovat plakát STROMU MIGRACE a jeho prostřednictvím graficky zachytit osobní názor na celou problematiku (ke kořenům důvody a do větví důsledky migrace). Poté jsme ostatním ve třídě prezentovali i možná řešení vzhledem k České republice. Závěrem si myslím, že každý měl příležitost odnést si několik nových informací a ujasnit si postoj k evropské migraci."

Petr Nachtman, 8.B