Základní škola Bohumila Hrabala

Fotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky Rotatoru
Nový žák
Školní jídelna
Školní družina
Žákovská knížka

Týmové učení - žáci učí žáky

POZNÁVÁME NEUVĚŘITELNÉ LIDSKÉ TĚLO

V rámci aktuálně realizovaného projektu "Nové formy výuky na ZŠ Bohumila Hrabala" jsme pro žáky 5.C a 8.A připravili netradiční pojetí tandemové výuky. Během projektového vyučování si páťáci v minulých hodinách přírodovědy vytvořili expertní skupiny, ve kterých se zaměřili na různá témata související s fungováním lidského těla. Jednotlivá stanoviště byla určena pro osmáky, kteří se (po dílčích skupinách) postupně vystřídali a dozvěděli zajímavé (a mnohdy překvapivé) informace o našem těle. V závěru společné hodiny všichni její účastníci obdrželi speciální certifikát o absolvování zážitkového a badatelsky orientovaného vyučování. Celá fotogalerie je dostupná pod tímto webovým ODKAZEM.

Badatelská stanoviště:

MOZEK - propojení levé a pravé hemisféry zlepšuje soustředění, paměť i učení (trénink za pomoci logických hádanek a rébusů)

KOSTI A SVALY - po spočítání všech kostí a svalů tvořících lidské tělo vyzkouší žáci koordinaci pohybů (posilování, výdrž, motivace)

KŮŽE - jako tatéři prozkoumají vrstvy tvořící naší kůži a otisknou své papilární linie (suvenýr pro další daktyloskopická pozorování)

NAŠE SMYSLY - se zavázanýma očima se žáci nechávají vést ostatními smysly (na základě vzorků otestují chuť, čich a hmat)

Lidská bytost je složitá soustava kostí a svalů, krve a orgánů, myšlenek, pocitů a vědomostí.
To vše řídí mozek, který je inteligentnější než mozek kteréhokoliv jiného živočicha.
Trvá to roky, než nový organismus vyroste a vyvine se v dokonale fungující celek z masa a krve,
který umí logicky myslet a pohybuje se, kamkoliv mu jeho mozek řekne.
Ať už pouze jdete, nebo děláte přemet na žíněnce, mozek tělo drží v rovnováze a správné pozici.
Neustále vyhodnocuje tok informací, které přijímá přes smyslové orgány - oči, uši, nos, ústa a kůži.
Z mozku pak běží po nervových cestách vzkazy ke svalům s příkazy, co mají dělat.
Tluče vám srdce. Dýcháte. Mrkáte. Polykáte. Čtete tento text…

P0KUD MŮŽ3T3 Č15T TUT0 ZPR4VU, M4T3 0PR4VDU 51LN0U MY5L. T4T0 ZPR4V4 5L0UŽ1 J4K0 DŮK4Z, Ž3 N4Š3 MY5L UM1 ÚŽ45N3 V3C1. PŮ5081V3, Ž3? ZP0Č4TKU T0 8YL0 T3ŽK3, 4L3 T3Ď TUT0 ZPR4VU ČT3T3 J1Ž 4UT0M4T1CKY, D0K0NC3 UV4ŽUJ3T3 0 T0M, Ž3 N4 5383 MŮŽ3T3 8ÝT HRD1! P0UZ3 N3KT3Ř1 L1D3 T0T0 D0K4Ž1 PŘ3Č15T, D0K4Z4L1 J5T3 T0 1 VY?