Základní škola Bohumila Hrabala

Fotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky Rotatoru
Nový žák
Školní jídelna
Školní družina
Žákovská knížka

Učíme se v terénu

CELÝ DEN V TERÉNU ŽELEZNÝCH HOR

Čtyři desítky žáků druhého stupně naší školy nahlédlo do tajemství výroby stavebních hmot a výroby elektřiny. V polovině listopadu za příznivého počasí naše žáky s velice vstřícným přijetím provedl prachovickým závodem CEMEX pan Gajdošík a paní Teplá.

Poblíž řeky Chrudimky u obce Seč pan Kudláček vysvětloval proces výroby elektřiny a ukázal nám původní dřevěné potrubí, které přivádělo vodu do elektrárny již v době druhé světové války.

Úžasnou tečku za vzdělávací technicky zaměřenou přírodovědnou exkurzí udělala paní Alvarézová z Třemošnice. Velice poutavě vyprávěla o Berlově vápence - významné technické kulturní památce, v Evropě ojedinělé. Žáci měli možnost získat představu o zpracovávání vápence v době svých pradědečků.

Poděkování patří průvodcům, přítomným učitelům, žákům za zájem o rozšíření znalostí a panu řidiči, který zajistil bezpečnou jízdu náročným terénem.

https://www.zs-bhrabala.cz/fotogalerie/skola/2022-11-14-terenni-vyuka-cemex-a-zelezne-hory