Základní škola Bohumila Hrabala

Fotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky Rotatoru
Nový žák
Školní jídelna
Školní družina
Žákovská knížka

Vánoční koncerty v kostele Sv. Vojtěcha

VÁNOČNÍ KONCERT ŠKOLY V KOSTELE SV. VOJTĚCHA V LIBNI

V neděli 3. prosince 2017 jsme zažehli první svíčku na adventním věnci a otevřeli tak vánoční čas. Celý prosinec je naplněn množstvím mší a koncertů, které nás pomalu dovedou až k významnému křesťanskému svátku – Štědrému dni. Jeden takový koncert si uspořádala také Základní škola Bohumila Hrabala.

Od září letošního školního roku se začali žáci v naší škole scházet v nepovinném předmětu nesoucí název SBORCHESTR. Tento předmět není jak název napovídá ani sborem ani orchestrem. Někteří žáci zde hrají na hudební nástroje a někteří jen zpívají. Právě oni se stali hlavními účinkujícími na vánočním koncertu v kostele sv. Vojtěcha. Svým spolužákům zazpívali a zahráli skladby spojené s vánočním časem. Všichni žáci základní školy se mohli zaposlouchat do skladeb s vánoční tématikou nebo do spirituálů.

Náš malý SBORCHESTR a žáci, kteří se toužili přidat k malým zpěvákům, však nebyl sám, kdo vytvořil příjemnou vánoční atmosféru. Jako host zde vystoupit jihoafrický dívčí sbor Paarl Choir, který patří mezi ty profesionální a celý koncert doplnil nádherným zpěvem.

Obrovská pochvala patří našim žákům, kteří se nezalekli tak velké konkurence a předvedli překrásný výkon pod vedením sbormistryně Mgr. Kateřiny Tůmové.

Kateřina Lísková (třídní učitelka VII.A a vyučující dějepisu).

odkazy:

Videa:
https://youtu.be/JD6atwz5XE8
 
https://youtu.be/iYa3ZLXOlEw
 
https://youtu.be/ghwwDqX6mDc
 
https://youtu.be/oJR036vF8eI
 
https://youtu.be/CrkvpMXl1NA
 
https://youtu.be/jGvkew8v6P8
 
https://youtu.be/T7JZnJInQuU
 
finále:
https://youtu.be/Q1JwZTFjiqQ