Základní škola Bohumila Hrabala

Fotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky Rotatoru
Nový žák
Školní jídelna
Školní družina
Žákovská knížka

Vodní ptáci

Po loňském velmi úspěšném ornitologickém programu pro školy „Desatero sov“ k nám letos opět zavítali s novým programem „Vodní ptáci“ naši přátelé ze sdružení Ornita.

Hlavní lektorka sdružení Zuzka Bartáková pověděla dětem mnoho zajímavostí ze světa vodních ptáků, promítala průběžně videa, kde upozornila na důležité vlastnosti a vzhled vodních ptáků, a také na způsob jejich života. Videa byla doprovázena i zvukovými projevy ptáků. Při některých se děti i učitelé  zasmáli  projevům ptačích druhů, například, když labutí samec křídly pohlavkoval psa, aby neobtěžoval v jejich teritoriu a nebo jak si dva kačeři na rybníce snaží vytrhat své ocasní ozdoby, aby měli méně šancí u vyhlédnuté samičky.

Vyprávění bylo opět tradičně obohaceno ukázkami ochočených vodních ptáků od zkušeného chovatele Viktora Čahoje, který je pro některé svoje svěřence vlastně takovým náhradním rodičem.

Děti si mohly prohlédnout a osahat peří a plovací blány kačera Donalda, pohlédnout do smaragdově zelených očí kormorána Karla, viděly, jak polyká potravu čáp Čenda. A také se mnohokrát zasmály zvukový projevům rošťáckého housera, který paní učitelce Tůmové rozvázal dokonce tkaničku u boty.

Už teď se těšíme, co nám Ornita přichystá za překvapení na příští školní rok.