Základní škola Bohumila Hrabala

Fotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky RotatoruFotky Rotatoru
Nový žák
Školní jídelna
Školní družina
Žákovská knížka

Zážitkový den OSV v DOXu

Nejen pro zájemce o svět architektury (z 8. tříd) byl objednán vzdělávací program "PROSTOR K MANIPULACI", který nás provedl budovou Centra současného umění DOX. Originální zážitek architektury doplnil výtvarný workshop - zjistili jsme, že pojetí prostoru DOXu od Ivana Kroupy je často v protikladu s myšlenkami Jana Kaplického, jehož znáte z hodin osobnostní a sociální výchovy.
 

Každé místo, každá budova na nás působí. Jak vnímáme budovu, ve které stojíme právě teď? Kdysi stará opuštěná továrna, nyní exkluzivní galerie. Architekt dostává zadání: vytvořit prostor, ve kterém je možné manipulovat. S uměleckými díly i diváka; prostor, který se může různě tvářit. Vydejme se společně na zajímavou cestu vybranými skvosty (nejen galerijní) architektury.
 


 

Následně se někteří přemístili na výstavu do Galerie Tančící dům s názvem JKOK Nekonečno Jana Kaplického, která se koná u příležitosti 80. výročí narození tohoto významného českého architekta a vizionáře. Představili jsme si to nejlepší z Kaplického celoživotní tvorby (i některé dosud nevystavené předměty a projekty z jeho pozůstalosti).