Zážitkový den OSV v DOXu

Nejen pro zájemce o svět architektury (z 8. tříd) byl objednán vzdělávací program "PROSTOR K MANIPULACI", který nás provedl budovou Centra současného umění DOX. Originální zážitek architektury doplnil výtvarný workshop - zjistili jsme, že pojetí prostoru DOXu od Ivana Kroupy je často v protikladu s myšlenkami Jana Kaplického, jehož znáte z hodin osobnostní a sociální výchovy.

Každé místo, každá budova na nás působí. Jak vnímáme budovu, ve které stojíme právě teď? Kdysi stará opuštěná továrna, nyní exkluzivní galerie. Architekt dostává zadání: vytvořit prostor, ve kterém je možné manipulovat. S uměleckými díly i diváka; prostor, který se může různě tvářit. Vydejme se společně na zajímavou cestu vybranými skvosty (nejen galerijní) architektury.

Následně se někteří přemístili na výstavu do Galerie Tančící dům s názvem JKOK Nekonečno Jana Kaplického, která se koná u příležitosti 80. výročí narození tohoto významného českého architekta a vizionáře. Představili jsme si to nejlepší z Kaplického celoživotní tvorby (i některé dosud nevystavené předměty a projekty z jeho pozůstalosti).