První vycházka Prahou

Ve středu 20.9.2023 jsme se v rámci nového předmětu umění a kultura vydali na komentovanou procházku starou Prahou. Prošli jsme si historicky významná místa od Prašné brány, Celetné ulice, Ovocného trhu na Staroměstské náměstí, dále pak k Mariánskému náměstí a přes Karlův most na Malou Stranu a věnovali se jak historii daných míst, tak architektuře našich památek. Mimo samotného výkladu žáci na každém zastavení řešili záludné otázky a hledali na ně odpověď přímo v terénu. Našemu putování za krásami a historií staré Prahy přálo i slunečné počasí, což potěšilo všechny z nás.

Kateřina Tůmová, Kristýna Miklošková, Jaroslava Nováková a Šimon Plašil