Reklama jako nástroj, média jako prostředek

Dovolujeme si pozvat žáky 8. a 9. tříd na vzdělávací program Centra dokumentárního filmu, který je součástí nabídky Centra současného umění DOX k výstavě DUŠE PENĚZ. Na příkladu dokumentu ČESKÝ SEN budou demonstrovány konkrétní způsoby a praktiky, kterými obchodníci ovlivňují širokou veřejnost. Živá diskuze zaměřená na vliv a nástroje reklamy se věnuje fenoménu marketingu a PR, součástí je výklad o marketingových strategiích a možnostech využívání audiovizuálního média jako nástroje manipulace. Projekce snímku a moderované diskuze se zúčastní také režisér a dokumentarista VÍT KLUSÁK. Tato akce ideálně doplňuje hodiny osobnostní, sociální a mediální výchovy.

Do jaké míry je možné a legální s lidmi ve jménu reklamy manipulovat?
Co a kdy může přinést prozření z pastí marketingu?
Proč si tvůrci snímku zvolili právě tuto cestu realizace?​

Místo konání: Centrum současného umění DOX (Poupětova 1, Praha 7 - Holešovice)
Datum konání: pondělí 22. 2. 2016 od 14:45 (sraz ve 14:00 před budovou školy) do 17:00 hodin
Cena za program: 100 Kč / žák (zahrnut honorář pro hosta a moderátora + poplatek za práva k filmu)

Více informací najdete pod tímto webovým odkazem.